a

Stand Up Paddle

  /  Stand Up Paddle

Stand Up Paddle, czyli pływanie na desce z wiosłem

Stand Up Paddle należy do najbardziej uniwersalnych aktywności na liście sportów wodnych. Historia paddleboardingu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to właściwie na każdym kontynencie ludzie używali desek z wiosłem w celu przemieszczania się czy też łowienia ryb. Współczesną formę SUP ukształtowali jednak surferzy, którzy w wyniku znużenia bezwietrzną pogodą i całkowitym brakiem fal postanowili dostosować sprzęt do mniej sprzyjających warunków atmosferycznych.

Relaks na wodzie

Stand Up Paddle nie wymaga ponadprzeciętnej kondycji fizycznej. Co więcej właściwie nie ma akwenu, który nie nadawałby się do uprawiania tej wyjątkowej formy spędzania czasu. Miłośników paddleboardingu spotkać można zatem na oceanie, morzu, zalewie, jeziorze czy też rzece. Pływanie na SUP-ie to również fantastyczna okazja, aby oderwać się od codzienności i aktywnie wypocząć w pojedynkę, z rodziną lub też przyjaciółmi.

Paddleboarding – trening wszystkich partii ciała

Pozycja stojąca i jednoczesne wiosłowanie uaktywniają pracę niemalże wszystkich partii ciała. Podczas uprawiania paddleboardingu wzmacniamy mięśnie nóg, pleców, brzucha i oczywiście ramion. Ponadto SUP jest świetną formą treningu cardio, zwłaszcza gdy zdecydujemy się wypłynąć na bardziej wymagający akwen.

Blisko natury

Poruszanie się przy pomocy deski i wiosła pozwala odkrywać najrozmaitsze zakątki na dowolnym obszarze wodnym. Podczas SUP-owej wyprawy można podpłynąć na wybrany przez nas brzeg lub z oddali obserwować okoliczną przyrodę. Dzięki temu, że od powierzchni wody dzieli nas zaledwie kilkanaście centymetrów bez problemu zaobserwujemy, co dzieje się tuż pod taflą.

Ćwiczenie równowagi na SUP-ie

Stand Up Paddle jest doskonałym narzędziem do ćwiczenia balansu i stabilności. Pozycja stojąca, którą przyjmujemy podczas wiosłowania bezpośrednio pobudza pracę mięśni głębokich odpowiadających za prawidłową postawę ciała. Ponadto jeśli opanujemy już właściwą koordynację kolejnym krokiem może być cieszący się coraz większą popularnością trening jogi przeprowadzony na desce do paddleboardingu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypożyczalni SUP Rental.

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: